sabaki1
 
ورزش

بیو گرافی:

شیهان مصطفی کریمی نسب متولد1/7/1357درشهرستان الشتر واقع در استان لرستان چشم به جهان گشود.ایشان متاهل بوده ودارای یک فرزند دختر میباشد. وی در رشته ی مهندسی (آگرو فارستری)تحصیل کرده است ودر حال حاضرساکن شهر خرم اباد میباشد .ورزش رزمی را در سال 1371 در همین شهر و با رشته ی ورزشی ووشو و ان هم به مدت کوتاهی آغاز کرد و بعد از ان به تکواندو روی آورد ولی این رشته را با شرایط روحی خود سازگار ندید. وی در سال 1373 با کیوکشین کاراته وتمرینات خود را زیر نظر استاد علی ابراهیمی ادامه داد. بخاطر علاقه خاصی که به این رشته ورزشی داشت به ورزش های رزمی دیگری روی اورد تا بتواند آگاهی خود را نسبت به ان ورزش ها بالا برده وبتواند با علم و آشنایی بیشتر در این مسیر گام بردارد وهمچنین بتواند گامی در تکامل بیشتر رشته ورزشی کیوکوشین بردارد.

رشته های که کار کرده وعناوینی را که تا این زمان کسب کرده است به طور خلاصه به قرار ذیل میباشد :

ووشو * تکواندو* کیوکوشین کاراته* کونگ فو توا * نیو کونگ فو* رزم اوران * سوپر فول کنتاکت* سوپر ساباکی ودر اخر پنچاک سیلات . که از سال  1373 تا1380 کیوکو شین  کاراته را در شهرستان  الشتر به تمرین های خو د پرداخته وبعد از ان از سال 1381 تا1383 چون دانشجوی دانشگاه ازاد اسلامی واحد ساوه بوده  در این مدت به عنوان مسئول سبک کیو کوشین  کاراته بین المللی شهرستان ساوه فعالیت داشته است .عناوین ایشان در کیو کوشین :کمربنددان سه فدراسیون کاراته*مدرک مربیگری سبک از فدراسین کاراته*یک دوره قهرمانی استان وپنج دوره قهرمانی کشور * یک دوره قهرمانی مسابقات بین المللی جام وحدت و دوستی با حضور یازده کشور خارجی در تهران در سال۱۳۸۲* پنج دوره داور نمونه کشورو ورزشکار برتر۱۳۸۲ در دانشگاه ازاد واحد ساوه بوده است. در زمانی که در ساوه بودنند علاوه بر اموزش کیوکشین به تدریس نیو کو نگ فو پرداختند وتوانستند درجه شالبند مشکی دان یک ومدرک مربیگری و داوری درجه۳ را از فدراسیون رزمی کسب نمایندویک دوره یک دوره قهرمان استان مرکزی و یک دوره قهرمان  کشور شدند.

ایشان به علت شرایط کاری از سال ۱۳۸۴ تا۱۳۸۶ در شهرستان صفادشت استان البرز زندگی کردند وبه عنوان مسئول سبک سوپر فول کنتاکت شهرستان کرج فعالیت داشتند.

مدارک وعنا وینی که در این سبک کسب کردندعبارت اند از: کمربند سیاه دان۴ از سازمان بین المللی کیک بوکسینگ* مدرک مربیگری وداوری درجه۳* عضویت در هیئت رئیسه سازمان سوپر فول کنتاکت در سال۱۳۸۴* دو دوره قهرمانی کشور  مربیگری تیم ملی سبک در سال های ۱۳۸۴و۱۳۸۵* کسب قهرمانی در مسابقات بین المللی فول کنتاکت با حضور هشت تیم خارجی در تهران در سال ۱۳۸۵*  کسب مقام اول در مسابقات جهانی فول کنتاکت( سبک های ازاد رزمی جهان) در استانبول ترکیه اذر ماه ۱۳۸۶*

در نیمه دوم سال۱۳۸۶ بخاطر شرایط شغلی به شهرستان خرم اباد آمدند واز همان سال به عنوان مسئول سبک سوپر ساباکی استان لرستان فعالیت خودرا شروع کردند. مدارک وعناوین که در این سبک کسب نموده اند عبارت اند از:

کمربند سیاه دان ۴ فدراسیون و دان۵ سبک* مدرک مربیگری وداوری درجه۱فدراسون ورزش های رزمی*یک دوره  قهرمانی کشور وشش دوره قهرمانی تیمی کشور با مربیگری وسرپرستی خود* معرفی ایشان به عنوان نماینده    برتر سبک سوپر ساباکی در سال های۱۳۸۷و۱۳۸۸و۱۳۸۹و۱۳۹۰ وقهرمانی تیمی در مسابقات انتخابی تیم ملی سبک توکیمادر سال ۱۳۹۰.

با تشخیص سبک پنچاک سیلات کشور وهیئت رزمی استان عطف نامه مورخ ۸/۸/۱۳۹۰فدراسیون ورزش های رزمی کشور به عنوان نماینده پنچاک سیلات استان لرستان معرفی شدند ودر همان سال به عنوان مسئول برتر سبک در کشور انتخاب شدند.

 

                     نظرات ایشان در مورد ورزش رزمی از زبان خودشان

در رشته رزمی که من دارم مشغول به فعالیتم هستم پرورش به معنای بدن و روح است.بالاتر از همه باید یاد اور شوم که فرد باید برخورد مودبانه ای با حریف داشته باشد و در این مورد قوانین و اداب معاشرت را به کار ببندد. نبرد با استفاده از تمام قدرت کافی نیست بلکه هدف اصلی و واقعی این است که در اجرای عدالت باید از تمام قدرت استفاده کرد . باید متذکر شوم هدف اولیه در ورزشمان پرورش روحیه والا و روحیه تواضع است وبرای اینکه فرد بتواند یکی  از دنباله رو های حقیقی ورزش رزمی شود لازم است در هر دو جنبه فیزیکی وروحی پیشرفت کند  ورزش رزمی در جهت توسعه و تثبیت سلامت بدن دارای قدرت بالایی میباشد  وبرای مقابله ودفاع از خود در مقابل هر نوع حمله در ساده ترین شکل طراحی گردیده که هر فرد با میزان قدرت فیزیکی قادر به دفاع خود باشد.

برای استفاده از تکنیک ها باید اگاهی لازم واجرای تکنیک های صحیح را اموزش دید تا مهارت های فنی را در تمرینات کسب نماید. باید یاد اور شوم در در اجرای حرکات* سرعت*قدرت* تفکر و داچی نقش مهمی دارند و همواره باید در اجرای تکنیک از اعتماد به نفس خوبی برخوردار بود.

                                      

                                         پایان 


نوشته شده در تاريخ سه شنبه بیست و هفتم تیر ۱۳۹۱ توسط عرفان
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک